Aktualności


15.02.2019

Po wymianie NAND Samsung BN41-01660 i inne

Uwaga bardzo ważne dla płyt samsung, sony i sharp po wymianie pamieći NAND ISP. Proszę uprzedzić właściciela aby nie dokonywać żadnych aktualizacji i w menu aktualizacja oprogramowania było zawsze zaznaczone „wyłączone” Oprogramowanie jest już wgrane najnowsze i innego już nigdy nie będzie a każde wgrywanie może spowodować nieodwracalne uszkodzenia płyty.

Jak również częste zaniki prądu/wyłączanie/włączanie tv z sieci zasilającej (ostatnio  lansowane w mediach że to niby daje oszczędność energii. Od kilku lat producenci dopracowali zasilacze urządzeń RTV że pobór na "czuwaniu" tych jest często dużo mniej od 0.5W czyli przez cały rok na czuwaniu pobór pradu jest 4.5 kW czyli za 2zł jesli do obliczeń przyjmiemy 0.5W ale w praktyce jest około 0.2W czyli za mniej niz 1zł przez rok.

I to wyłączanie jest obecnie głównym powodem uszkodzenia pamięci NAND ISP i zasilaczy w wielu modelach tv.
Typowy TV po wyłączeniu pilotem można wyłączyć z prądu dopiero po kilku sekundach do nawet minut (następuje zapisywanie danych i zamykanie aplikacji) tak samo po włączeniu, potrzeba kilku/nastu sekund na odczytanie wszystkich parametrów, przerwanie tych działań powoduje uszkodzenie softu (testowane i potwierdzone u nas to było na wielu modelach TV)
Obecnie jest bardzo popularne stosowanie listew sieciowych z wyłącznikami.

22.02.2019

Bardzo ważne po naprawie płyt LD12

22.02.2019

Resety wyłączenia LD650 LD03

W modelach LD650 LD03 zdarza się resetowanie wyłączanie po czasie. Spowodowane to może być słabymi kontaktami złącza wiązki kablowej płyta główna-zasilacz. Wiązka z dwóch stron jest zakończona identycznymi wtykami i niekiedy wystarczy zamienić je miejscami

01.03.2019

UWAGA!!!!!!!!!! Proszę nigdy dla płyt od LG nie podawać innych oznaczeń typu EAX.... EBT …, oznaczeń z nalepek czy modeli tv lecz tylko wyłącznie oznaczenie zaczynające się od liter ”L” lub w plazmach „P” !!!!!!! np. LD12 LD03 LC33 LC22 L*01 PD01 PD12
Samsung tylko wyłącznie !!!!!!!!!!!BN-............ żadne inne!!!!
Jest to zawsze namalowane na laminacie płyty, przykłady na naszej stronie